Woda kokosowa pozyskuje się z młodych owoców palmy kokosowej. To krystalicznie czysta woda zawierająca wszystkie niezbędne składniki mineralne oraz witaminy. Pozytywnie wpływa na układ nerwowy, działa antybakteryjnie, nie powoduje alergii pokarmowych oraz wspomaga pracę układu krążenia.

Właściwości wody kokosowej

Palma kokosowa pobiera z gleby wodę oraz składniki odżywcze potrzebne do wzrostu takie jak: magnez, potas, wapń, fosfor oraz witaminy z grupy B i witaminę C. Woda przepływa przez całą roślinę zbierając po drodze inne cenne związki takie jak: cytokininy to roślinne hormony wzrostu, które działają przeciwzakrzepowo

kinetyna opóźnia proces starzenia się skóry, chroni przed działaniem wolnych rodników oraz regeneruje uszkodzenia

kwas laurynowy występujący także w mleku matki, wspomaga układ immunologiczny

Woda, która dopływa do kokosa jest krystalicznie czysta i posiada podobną ilość elektrolitów co w osoczu ludzkiej krwi. Korzystnie wpływa na pracę serca i układu krwionośnego bowiem obniża ciśnienie i poziom cholesterolu oraz zmniejsza ryzyko miażdżycy.

Pomaga w trakcie biegunki, wymiotów czy problemów z żołądkiem. Reguluje pracę układu moczowego i pomaga w rozbiciu kamieni nerkowych.

Działa antybakteryjnie, antywirusowo oraz przeciwgrzybicznie. Woda kokosowa nie zawiera cukrów ani laktozy, przez co jest bezpieczna dla alergików i osób z cukrzycą.

Woda kokosowa w trakcie wysiłku

Woda kokosowa nawadnia organizm 10 razy lepiej niż soki i izotoniki. Zapewnia skuteczną regulację metabolizmu i gospodarki wodnej. Sprzyja w utrzymywaniu szczupłej sylwetki, ponieważ zawiera minimalną ilość kalorii, bez sztucznych dodatków konserwujących ani substancji słodzących.

Z powodzeniem może zastąpić dotychczas używane napoje podczas jazdy na rowerze, ćwiczeń na siłowni czy biegania. Po wodę kokosową mogą sięgać osoby w każdym wieku, nawet dzieci i pić w zależności od potrzeby.

Woda dla urody

Dzięki wspomnianej wcześniej kinetynie, woda kokosowa działa ujędrniająco na skórę, nawilża ją i odżywia. Regeneruje naskórek po oparzeniach słonecznych, wzmacnia paznokcie i włosy.

Warto używać jej jako tonika do przemywania skóry twarzy, a nawet do całego ciała. Używana jako wcierka do włosów, wzmacnia je, nadaje blask oraz zapobiega przetłuszczaniu.