Ostropest przez niektórych uważany jest za zwykły chwast. My znamy jego cudowne właściwości lecznicze oraz korzyści płynące z regularnego spożywania tego oleju. Stosowany bezpośrednio na skórę, pozwala zachować zdrowy i piękny wygląd na długo.

Olej z ostropestu ratunkiem dla wątroby

Z nasion ostropestu plamistego powstaje bardzo cenny olej, zawierający substancję czynną o nazwie sylimaryna. Sprzyja ona regeneracji komórek wątroby, ochrania ją przed czynnikami toksycznymi, pomaga w zatruciach alkoholem, chemikaliami, toksynami grzybów czy metalami ciężkimi.

Dlatego też olej pozyskiwany z ostropestu posiada właściwości przeciwzapalne, stabilizujące, stymulujące rozwój i regenerację komórek wątrobowych. Jest też silnym przeciwutleniaczem, przeciwdziała uszkadzaniu komórek przez wolne rodniki.

Działanie ostropestu na mózg

Wymieniona wcześniej sylimaryna wpływa także na zmniejszenie niekorzystnego działania wolnych rodników na komórki mózgowe i zapobiega w ten sposób ich powolnego wyniszczania. W rezultacie olej wzmacnia naszą pamięć, a także koncentrację.

Sposób na zachowanie młodego wyglądu

Olej z ostropestu plamistego zawiera dużą dawkę witaminy E, kwasu linolowego oraz antyoksydantów odpowiedzialnych za nawilżenie, regenerację skóry oraz neutralizowanie działania wolnych rodników. Ostropest pomaga złagodzić poparzenia, wszelkie podrażnienia, alergie skórne czy nawet zmiany ropne.

Pomocny w walce z cukrzycą

Sylimaryna zawarta w ostropeście posiada zdolność zmniejszania poziomu glukozy we krwi. Udowodniono że regularne spożywanie oleju z ostropestu przez okres czterech tygodni, poprawia stan wątroby i obniża poziom glukozy. W związku z tym osoby chorujące na cukrzycę lub insulinooporność powinny włączyć ostropest do swojej diety.

Jak stosować ostropest plamisty?

Należy stosować maksymalnie dwie małe łyżeczki oleju z ostropestu dziennie. Można spożywać go bezpośrednio z łyżeczki lub dodać do sałatki.

Mielone nasiona ostropestu można dodać do herbaty lub spożyć w postaci naparu sporządzonego z 2 łyżeczek.

Przeciwwskazania

Po ostropest plamisty nie powinny sięgać osoby z nadmiernym wydzielaniem żółci żołądkowej, zażywające tabletki antykoncepcyjne oraz niektóre leki psychotropowe i przeciwzakrzepowe. Nie powinien być także stosowany przez kobiety w ciąży oraz karmiące piersią.

Wejdź na stronę sklepu moje-zakupy.pl i sprawdź naszą cenę oleju z ostropestu.