Chcesz poznać sposób na zachowanie młodego wyglądu na dłużej? Szukasz skutecznego preparatu nawilżającego dla Twojej skóry? Chcesz dowiedzieć się dlaczego skóra wraz z wiekiem traci jędrność? Przeczytaj ten artykuł, a dowiesz się wszystkiego.

Jaką rolę odgrywa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym organizmie w postaci hialuronianu sodu. Posiada niezwykłe zdolności wiązania ze sobą cząsteczek wody, jeden gram kwasu potrafi związać aż 6 litrów wody.

Kwas hialuronowy znajduje się w naszych gałkach ocznych, gdzie odpowiada za prawidłowe nawilżenie oka oraz jego ochronę przed czynnikami zewnętrznymi.

W stawach występuje jako składnik mazi stawowej chroniącej przed zatarciem się stawów. Odpowiada za budowanie ścian naczyń krwionośnych, a także jest jednym ze składników płynów ustrojowych.

Kwas hialuronowy występuje jednak w najwyższym stężeniu w skórze, gdzie jest odpowiedzialny za utrzymywanie prawidłowego poziomu nawilżenia oraz jędrności skóry.

Jak powstaje kwas hialuronowy?

Kwas kiedyś pozyskiwany był z tkanek zwierzęcych takich jak: grzebienie kogutów, gałki oczne bydła czy skóra rekina. Ze względu na to, iż ta metoda była pracochłonna i wymagała dużo czasu, opracowano nowy sposób produkcji.

Dzisiaj kwas hialuronowy powstaje poprzez fermentację mikrobiologiczną z udziałem bakterii z rodziny paciorkowców.

Co dzieje się ze skórą wraz z upływem czasu?

Naturalnie występujące cząsteczki kwasu niestety nie są trwałe i co jakiś czas ulegają rozpadowi, a na ich miejscu pojawiają się nowe. Każdego dnia tracimy mniej więcej 30% cząsteczek kwasu hialuronowego.

Złą wiadomością jest fakt, iż wraz z wiekiem organizm traci zdolność do produkcji wystarczającej ilości cząsteczek potrzebnej do utrzymania skóry w nie zmienionym stanie. W efekcie czego skóra zaczyna wiotczeć, wysuszać się oraz pojawiają się zmarszczki.

Czy można temu zapobiec?

Czasu nie da się zatrzymać, ale można oddziaływać na przyszłość, uzupełniając niedobór kwasu hialuronowego w skórze. Wystarczy stosować codziennie specjalnie opracowane serum z kwasem hialuronowym, które pomoże zatrzymać młody wygląd na dłużej.

Wysokie 5% stężenie kwasu gwarantuje jego skuteczne działanie zarówno na powierzchni, jak i w głębokich partiach skóry. Serum tworzy dodatkowo powłokę chroniącą przed utratą wody oraz szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych takich jak wiatr, mróz czy suche powietrze.

Poradnik:

Serum z kwasem hialuronowym to również skuteczny preparat na zniszczone włosy. Wystarczy nałożyć serum na umyte włosy lub na same końcówki i nie spłukiwać. Kwas hialuronowy poprawi ich elastyczność, wzmocni je oraz silnie nawilży.

Serum z 3% oraz 5% kwasem hialuronowym można nabyć w sklepie moje-zakupy.pl